Nortranss - www.nortranss.com.tr

CİBUTİ ŞUBESİ

CİBUTİ ŞUBESİ

CİBUTİ ŞUBESİ Nortranss Uluslararasi Taşımacılık &...
deniz taşımacılığı

deniz taşımacılığı

DENİZ İTHALAT DENİZ İHRACAT "Nortranss Internatio...
HAVA TAŞIMACILIĞI

HAVA TAŞIMACILIĞI

HAVA TAŞIMACILIĞI Günümüz modern iş dünyasında zam...
KARA TAŞIMACILIĞI

KARA TAŞIMACILIĞI

KARA TAŞIMACILIĞI Hizmet kalitemizi arttırmak ve s...

NORTRANSS

Cibuti Subemiz Hizmetinizdedir
KARA - HAVA - DENİZ -TREN Taşımacılığı ve Losjistik Danışmanlık Hizmetleri
Filistin Caddesi. Kader Sokak. No : 10 / 4 Gaziosmanpaşa - Ankara / Türkiye - Tel: +90 312 427 78 33 - 34 Fax: +90 312 427 7 8 35

NORTRANSS, 2006 yılında kurulmuş Ankara merkezli bir lojistik firmasıdır.NORTRANSS, verdiği taşıma ve lojistik hizmetlerinde mükemmelliği hedef almış, kalifiye insan kaynağını en etkin şekilde kullanarak büyümeyi amaçlamıştır.
G
lobal hava kargo hizmetleri, LCL/FCL konteyner hizmetleri, parsiyel ve komple kara nakliye hizmetleri, proje lojistiği ve yurtiçi dağıtım hizmetleri tek bir adreste müşterilerine vermektedir.


Fiata Üyesiyiz
Nortranss bir Fiata üyesidir.

FIATA INTERNATIONAL FEDERATION OF FREIGHT FORWARDERS ASSOCIATIONS ZURICH / SWITZERLAND

FIATA Fransızca'da "Federation Internationale des Associations de Transites et Assimiles " , ingilizce "Internatıonal Federatıon of Freight Forwarders Associations ", Almanca "Internationale Föderation der Spediteur organisationen " merkezi Viana'da (Avusturya) bulunan ve mayıs 1926 'da kurulan Freight forwarderler topluluğu dünyanın her yerinde forwarderlerin tanıtımı ve haklarını korumak için çalışır. [1]

FIATA tüm üye ülkelerdeki forwarderlerin oluşturduğu bir özel kurumdur. Bugün dünyada 1920 üye 132 ülke 90 organizasyonu kapsar.Yaklaşık 35.000 forwarding firmasının üye olduğu gurup taşıma organizatörü (organizer of transport ) olarak yaklaşık sekiz milyon insanı temsil etmektedir. FIATA aynı zamanda Social Council of United States (ECOSOC) ve The United Nations Conference on Trade and Development üyesidir. [2]

Üye ülkelerde Freight Forwarder Endüstrisini temsil eder ve hükümet nezdinde özel sektörde ve taşımacılık sektöründe Uluslararası ticaret Odası/International Chamber of Commerce (ICC),The International Air Transport Associations (IATA) , The International Union of Railways (UIC) , The Internatıonal Road Transport Unıon (IRU) ve The Custom Co-operation Council (CCC) adına görüş bildirir.

FIATA taşımacılık sektöründe hükümetlere bağlı olmayan dünyanın bütün ülkelerinde olan özel bir federasyondur.

2-2 KISA HİKAYESİ

FIATA 31 mayıs 1926 yılında Viyana'da Avrupanın onaltı ülkesine ait Forwarder tarafından kuruldu. İlk başkanları Mr.P.Lehmann (Kopenhagen) ve ilk genel sekreter Mr L.Weis seçilmiştir. 1926 yılından 1939 yılına kadar federasyon çok aktif bir Sekilde çalışmış üye ülkelerinin sayısını yirmiye çıkarmıştır. Toplantı ve kongrelerini düzenli bir hale getirmiştir. Diğer organizasyonlarla uyum içinde çalışmış ve ortak gurublar kurarak ticaretin taşımacılık sektörü kısmını geliştirmiştir.

İkinci dünya savası boyunca bütün faaliyetleri ertelenen FIATA buna karşılık 1947’de Mr.C.B.Ingwersen (Kopenhagen) , 1949 'da Mr.De Brousse (Paris) başkanlığında çalışmalarına yeniden devam etmiştir. 1949 yılından sonra 1959’a kadar eski üye ülkelerin ortaklasa çalışmalarıyla federasyon teknik alt komitelere bölünmüştür.

1955 yılında "FIATA FCR -Certificate of Recipt " ve 1959 'da "FIATA FCT -Certificate of Transport" düzenlendi. 1965 yılında bir sekretarya oluşturuldu dünyanın her yerindeki kendi üyelerine hizmet veren UNCTAD,ECE, ICC,IATA, UIC,UIC,IRU,etc gibi birliklerle geniSledi ve bölümlere ayrıldı.

FIATA Airfreight enstitüsü oluşturularak havayolu tanımacılığı yapan üyelerine hizmet veren bölüm 1969 yılında kurularak IATA olarak ayrıldı. "FIATA negoitable Combine Transport Bill of lading " 1970 yılında oluşturuldu. Bu formu üye forwarderlerin düzenlemesine karar verildi ve ICC International Chamber of Commerce tarafından kabul edildi. FIATA standart eğitim programlarına 1973 yılında başlattı ve bunları bir çok üye ülkedeki forwarderlere uyguladı. 1974 yılında calışma alanları ayrılan dokuz teknik komiteye ayrılan FIATA çalışmalarına devam etti."FIATA FWR -Warehouse receipt " formu oluşturuldu 1975 yılında ,"FIATA SDT -Shipper declaration for the Dangerous goods " 1977 yılında FIATA tarafından onaylandı.

1977 Asya bölgesi sekreterliği Bombay 'da açıldı bu ofis üye ülkelerin Asya/pasifik bölümü için çok iyi sayılabilecek bir hizmet vermeye başladı. İlk eğitim için semineri 1978 Avusturya da verildi ve üye ülkelerinde devam etti.Zürich 1979'da kara taşımacılığı için sekreterya "Surface Transport " olarak kuruldu.

FIATA üyelerin katılımıyla Freight Forwarder aktivitelerini düzenler ve bilgileri toplar. FIATA Freight Forwarderlerin ticaret Şartlarını standartlaştırır. FIATA forwarderlerin sigorta yükümlülüklerini sağlar. FIATA dökumanlarının kullanımını ve geliStirilmesine sağlar. FIATA üye ülkelerdeki egitim programları ile forwarderlere destek verir. FIATA ulusal yükleyici toplulukları ile temas kurar. FIATA düzenli taSıma yapan tasıyıcı toplulukları ve konferansları ile temas kurarak daha iyi servis oluSturulması için calıSır.Kısa adı UTİKAD olan Uluslar arası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği, Türkiye’de ve uluslar arası alanda kara, hava, deniz, demiryolu, kombine taşımacılık ile lojistik hizmetler üreterek taşıma organizasyonunu üstlenen 350 civarında ki firmayı aynı çatı altında toplayan bir sivil toplum örgütüdür.

UTİKAD üyelerinin büyük bir bölümünün faaliyet alanı, Türk Ticaret Kanunu’nun 808-815. maddeleri tarafından “taşıma işleri komisyoncuları ve acenteleri ’’ olarak tanımlanmıştır.

Ancak sektörün yaşadığı gelişme değişimlerle birlikte son yıllarda bu meslek grubu uluslar arası alanda "Freight Forwarder", Türkiye’de ise "Taşıma İşleri Organizatörlüğü" olarak anılmaya başlanmıştır.

Üyelerine mesleki faaliyetlerinde danışmanlık hizmeti sunmakta olan UTİKAD, bir meslek kuruluşu olarak da, her kurum ve kademede yaşanan sorunların çözüme ulaştırılması için çaba göstermektedir.

UTİKAD ayrıca, Türkiye dahilinde verilen hizmetlerin uluslar arası düzeye ulaşması ile serbest ticaret ilkelerine sadık kalınarak sektöre daha kaliteli bir iş ortamı sağlamayı da amaç edinmiş bulunmaktadır.

UTİKAD bu çerçevede sektörünün dünya çapındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Dernekleri Federasyonu’nun (FIATA) Türkiye temsilciliğini de üstlenmiş durumdadır.

 

Bilgi Güvenliği Politikamız 

  • Yürüttüğümüz tüm faaliyetlerde Bilgi Güvenliğinin üç temel öğesi olan Bütünlük, Gizlilik ve Erişebilirlik dengesini sağlamayı ve tüm bilgi varlıklarında bu unsurları korumayı,

  • Bilgi varlıklarına yönelik risk analizini sistematik olarak yönetmeyi,

  • Bilgi Güvenliği ile ilgili tüm yasal şartları ve diğer yükümlülükleri karşılamayı,

  • İş sürekliliği için gerekli altyapıyı oluşturmayı,

  • Bilgi güvenliği ihlal olaylarının önlenmesi için gerekli sistemi oluşturmayı ve devamını sağlamayı;

Bilgi güvenliği politikamız olarak benimsiyoruz.